Mgr.Petra Půčková


LAKTAČNÍ PORADKYNĚ, NOVOROZENECKÁ SESTRA

 

Po absolvování SZŠ ve Zlíně obor dětská sestra, jsem nastoupila do Uherskohradišťské nemocnice na Novorozenecké oddělení do zaměstnání, které mne naplňovalo a naplňuje dodnes.

V roce 2005 jsem absolvovala certifikovaný kurz laktačního poradce a začala jsem se věnovat poradenství a studiu na vysoké škole. V roce 2010 jsem úspěšně ukončila studium na Pedagogické fakultě, Univerzity Palackého v Olomouci, obor Učitelství sociálních a zdravotních předmětů pro střední školy. V roce 2012 jsem začala učit na Střední škole pedagogické a Sociální ve Zlíně odborné předměty. Byla to pro mne velká zkušenost a poznání náročné učitelské profese, která se prolíná i do mé praxe laktační poradkyně. Po půl roce jsem profesi učitelky opustila a začala se plně věnovat laktačnímu poradenství a konzultační činnosti. Příroda dala ženě dar – schopnost kojit, ale protože kojení není samozřejmostí a správná rada ve správnou chvíli může tuze pomoci, snažím se ženy nejen připravit na období kojení, ale také pomáhat v situaci, kdy přijdou nejrůznější problémy a komplikace.

Na Novorozeneckém oddělení pracuji již 28 let a stále je pro mne nejdůležitější spokojené miminko a usměvavá máma, a i když je to práce velmi náročná, každým rokem do ní vkládám kus sebe, své odhodlání a léty nabyté zkušenosti.