Miloslava Bistrá

porodní asistentka, lektorka kurzů intuitivní kresby

Jsem Miloslava Bistrá, porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále.
Jsem matkou syna, který vyžaduje neustálou péči v důsledku postižení.

Po studiu na gymnáziu jsem vystudovala Vyšší odbornou školu v oboru Ženská sestra, dnes porodní asistentka. Na škole mě velmi zaujala psychologie, kterou jsem chtěla následně studovat, ale zasáhl osud a v jednom roce mi umřeli oba rodiče po těžké nemoci, o které jsem při škole pečovala.
V roce 1993 jsem pracovala v Ostravě v chirurgickém oboru, v roce 1994 v Havířově na porodním sále, v 1996 v ambulanci pro děti a dorost.Mezitím se mi narodil syn, který zůstal těžce postižený po porodu a pečovala jsem o něj 13 let doma.Zůstala jsem na něj sama a stála jsem před otázkou, co dál.Rozhodla jsem se opět nastoupit do práce a syna dát do ústavní péči, s tím, že si ho často beru k sobě a jednou budeme opět pořád spolu.
Od roku 2008 jsem pracovala na porodním sále ve Frýdku Místku až do roku 2017 a od roku 2017 pracuji na operačním gynekologickém sále v uherskohradišťské nemocnici a.s.
Při práci na porodním sále jsem založila kurzy PSYCHOPROFYLAXE.
V průběhu praxe jsem absolvovala kurzy rekondiční, těhotenské a medové masáže, reflexologie a kurz pulsové diagnostiky.
Jsem držitelkou certifikátů:
- masér pro sportovní a rekondiční masáže
- těhotenské masáže
- detoxikační masáž medem
- motýlí masáž novorozenců

Současně jsem MALÍŘKA INTUITIVNÍCH LÉČIVÝCH A ENERGETICKÝCH OBRAZŮ, které maluji pomocí automatické kresby.Začala jsem kytičkami a zvířaty,posléze jsem malovala obrazy, krajinky tužkou a pastelem a až později jsem zkusila malovat olejem a touto technikou maluji až dosud.V roce 2001 jsem začala pociťovat něco, co jsem u sebe v malování dosud neznala.Tento pocit ve mně sílil a já jsem si uvědomila, že se otvírá ve mně nová cesta a jiný pohled na svět a jiné vnímání.Talent k vnímání jiných energií a vidění věcí dříve než se staly, jsem měla odmalička. Bohužel mi nikdo nechtěl věřit a já to začala v sobě nakonec potlačovat. Dva lidé mi ale nedovolili tento dar zničit a nakonec mě hodně naučili. A začala jsem malovat léčivé obrazy. Jak jsem se zdokonalovala, zdokonalovalo se i mé cítění a vnímání k barvám a také jsem pocítila schopnost kreslit automatickou kresbou. Barvy nanáším prsty i štětcem.